Content-Creation

Fragment makiety, która przedstawia wiatrową turbinę prądotwórczą, która ustawiona jest na przemysłowych targach branżowych.

TOP 5 najciekawszych targów przemysłowych i budowlanych w Polsce

Nowości w budownictwie, automatyzacja i cyfryzacja przemysłu czy rozwój energetyki to tylko niektóre z zagadnień, które poruszane są podczas największych targów przemysłowych i budowlanych w Polsce. W kraju nad Wisłą możemy pochwalić się organizacją licznych wydarzeń, które przyciągają co roku rzeszę odwiedzających i wystawców również z zagranicy. Uczestnictwo w targach z pewnością niesie z sobą prestiż dla danej firmy, ale również rozpoznawalność danej marki w branży. Jest to kluczowe w przypadku prowadzenia skutecznego marketingu firmy – nie tylko w sektorze przemysłowym.

Prezentujemy zatem TOP 5 imprez targowych w Polsce, dedykowanych branży przemysłowej i budowlanej, które według naszej opinii są warte uwagi zarówno dla wystawców jak i zwiedzających. Jest to zestawienie wystaw, które wyróżniają się na tle pozostałych – liczbą osób zainteresowanych tym wydarzeniem, technologiami, które są tam dostępne oraz zasięgiem – wszystkie z zaprezentowanych imprez mają znaczenie na arenie międzynarodowej. Sprawia to, że jest to zatem czas, podczas którego najnowsze technologie są na wyciągnięcie ręki, podobnie jak możliwość nawiązania kluczowych kontaktów B2B z firmami z całego świata – a to wszystko bez opuszczania naszego kraju.

Warsaw Print Tech Expo – targi branży poligraficznej

Branża poligraficzna to sektor dynamicznie rozwijający się w Polsce, czyniąc nasz kraj liderem Europy Środkowo-Wschodniej w tym obszarze, a wartość produkcji sprzedanej szacuje się na niemal 16 miliardów złotych. Rozwój poligrafii w naszym kraju przyczynił się do zorganizowania premierowych targów Warsaw Print Tech Expo, które staną się idealnym miejscem do nawiązywania kontaktów biznesowych wystawców z Polski i zagranicy. 

Firmy z branży poligraficznej mają świadomość, że posiadanie nowoczesnych parków maszynowych zwiększa ich szanse na rynku, a uczestnictwo w targach to doskonałe miejsce na zaprezentowanie swoich możliwości, jak i nawiązywania kontaktów B2B. To właśnie na nich w głównej mierze opiera się rynek przemysłowy. Branża poligraficzna kiedyś kojarzona wyłącznie z drukowaniem książek czy ulotek, dziś w dużej mierze skupia się na produkcji opakowań, obecnych w każdym sektorze rozpoczynając od branży beauty, po medycynę i przemysł. Sprawia to, że wydarzenie bez wątpienia cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem przedsiębiorców z wielu sektorów.

Najbliższa data wydarzenia: 24-25.11.2022

BUDMA Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury

Już niespełna miesiąc dzieli nas od najbliższych międzynarodowych targów BUDMA w Poznaniu. Cztery dni targów budowlanych to czas, który obfituje w spotkania biznesowe producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych czy nowoczesnych technologii wykorzystywanych w budownictwie. To również miejsce przedstawiania nowości w sektorze budowlanym odnoszących się zarówno do samych materiałów oraz sprzętu czy maszyn. Na targach poruszane są tematy budowy od fundamentów aż po sam dach, zarówno w budownictwie tradycyjnym, jak i w coraz bardziej udoskonalonym eko-budownictwie. 

Obecność na targach BUDMA to nieodłączny element strategii marketingowych wielu firm budowlanych, które zdają sobie sprawę ze znaczenia, jakie ma uczestnictwo w imprezach branżowych. 

Najbliższa data wydarzenia: 01-04.02.2022

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach, który w tym roku świętować będzie swój okrągły 30 jubileusz powstania, to miejsce wystawy światowej klasy sprzętu zbrojeniowego. Jest to ekspozycja znajdująca się w pierwszej trójce targów zbrojeniowych w Europie, zaraz po tych odbywających się w Paryżu i Londynie.  Śmigłowce, sprzęt pancerny i rakietowy, materiały wybuchowe czy uzbrojenie i sprzęt wojsk chemicznych – ta niecodzienna wystawa firm z 27 krajów przyciągnęła w ubiegłym roku aż 11 tysięcy odwiedzających, co świadczy o silnej marce MSPO. Bez wątpienia specyfika tej wystawy zachęca wielu pasjonatów sił zbrojnych do udziału w wydarzeniu, ale również spotkać można na niej wpływowe osoby ze świata polityki i biznesu.  

Najbliższa data wydarzenia: 06-09.09.2022

ITM Industry Europe

Przełom maja i czerwca tego roku to czas, na który zaplanowane są targi ITM Industry Week, gdzie tematem przewodnim jest Przemysł Ery Cyfrowej. Międzynarodowa oferta targów kieruje się ideą Przemysłu 4.0., który skupia się na integracji inteligentnych maszyn, systemów i zmiany procesów produkcyjnych. Głównym celem jest zmniejszenie kosztów produkcji przy jednoczesnym zwiększeniu jej efektywności z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Przemysł 4.0. skupia się również na relacji człowiek-robot i granicy między nimi, która z roku na rok jest coraz bardziej zacierana. 

Podczas czterech dni ITM Industry Europe 2022 zaplanowane są liczne debaty, konferencje i szkolenia. W czasie trwania imprezy targowej można z bliska zobaczyć i poznać firmy z Austrii, Belgii czy Holandii, ale również z Indii czy Tajwanu, co świadczy o wysokim poziomie tego wydarzenia.

Najbliższa data wydarzenia: 31.05-03.06.2022

Międzynarodowe Targi EXPO KATOWICE Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego

Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach to jedne z najstarszych imprez targowych liczące już sobie 38 lat. Z uwagi na kryzys gospodarczy przez ostatnie trzy lata zawieszono organizację katowickiej wystawy, jednak już we wrześniu 2022 zaplanowano kolejną edycję w zupełnie nowej odsłonie. Znacznie rozszerzono program imprezy o kolejne wydarzenia, które odbędą się w tym samym czasie i miejscu:

  • Targi B2 Energy
  • Targi EcoDom
  • Targi Maszyn i Urządzeń.

Międzynarodowe Targi EXPO KATOWICE to również miejsce spotkań biznesowych i konferencji skupiających się na nowych technologiach i głównych problemach branży górniczej, a w tym roku także odnawialnych źródeł energii i transformacji energetycznej. Bez wątpienia jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w Europie poruszający temat górnictwa i energetyki skupiających w jednym miejscu ponad 350 firm. 

Najbliższa data wydarzenia: 06-09.09.2022

Polskie targi budowlane i przemysłowe

Co roku w Polsce organizowanych jest wiele kluczowych imprez targowych, mających duże znaczenie także na arenie międzynarodowej. Niektóre z bogatą tradycją, inne zupełnie nowe, ale dynamicznie się rozwijające. Choć każde wydarzenie różni się od siebie, wszystkie jednak skupiają ludzi, pragnących podzielić się nowymi technologiami swoich firm i zaprezentować nowoczesne i lepsze rozwiązania zarówno w branży budowlanej, górniczej, jak i szeroko pojętym przemyśle. 

Obecność na targach to dla wielu firm skuteczny element marketingu, który ułatwia nawiązanie kontaktów B2B. Jest to idealna przestrzeń na zaprezentowanie swojej firmy i jej osiągnięć, jednocześnie dające możliwość dalszego rozwoju. Marketing dla przemysłu to nadal mało popularny i niełatwy kierunek z uwagi na bardzo zawężoną grupę odbiorców. Korzystanie zatem z pomocy agencji marketingowej przy planowaniu stoiska wystawowego, specjalizującej się w przemyśle, znacznie ułatwia opracowanie odpowiedniej strategii działania wyróżniającej się na tle konkurencji. Dzisiejsze targi bez wątpienia różnią się od tych organizowanych jeszcze kilka lat temu – każde stoisko chce skupić wyłącznie na sobie uwagę zwiedzających, często będących ich przyszłymi kontrahentami. Nie tylko dobry produkt i dopracowana technologia jest kluczem do sukcesu – należy zawsze odpowiednio zaprezentować swoją markę i jej osiągnięcia zarówno w sieci, jak i na żywo podczas imprez branżowych, co zapewnić może tylko sprecyzowana obsługa marketingowa dedykowana danej branży.

Scroll to Top