Content-Creation

Usługi

Raport Marketingowy

Czym jest raport marketingowy?

Raport marketingowy to dokument przygotowany pod konkretne działania promocyjne marki. Może zawierać analizę konkurencji, całej branży, własnych zasobów lub jeszcze inne aspekty, które firma uzna za konieczne do skutecznego prowadzenia marketingu swojego przedsiębiorstwa. Agencja Content Creation od lat systematycznie tworzy raporty marketingowe dla swoich Klientów. Specjalizujemy się w głębokiej analityce w internecie, aczkolwiek tradycyjny marketing nie jest nam obcy. Dla naszych Klientów przygotowaliśmy kilka najważniejszych typów raportów, które możemy odpowiednio łączyć i modyfikować. Działamy zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym.

Ikona przedstawiająca listę punktowaną w pomarańczowym okręgu.

Rodzaje raportów marketingowych

Przez lata naszej działalności przygotowaliśmy komplet usług, które obejmują wszystkie niezbędne elementy potrzebne do stworzenia profesjonalnych raportów marketingowych. Każdy typ raportu ma swoje określone funkcje i zadania, które ma spełnić. Nieustannie uzupełniamy i modyfikujemy zakres elementów, które możemy badać, dostosowując się do sytuacji rynkowej. Korzystamy z najlepszego oprogramowania do analiz internetowych, dzięki czemu mamy pewność najwyżej jakości oferowanych usług. 

Raport SEO obejmuje przede wszystkim analizę własnej domeny pod kątem jej widoczności w internecie. Badamy strony lub sklepy internetowe zarówno pod względem programistycznym jak i typowo pod kątem optymalizacji SEO. Na podstawie wyników badań jesteśmy w stanie określić naszą konkurencję w internecie oraz wskazać różnice na ich tle. Końcowym etapem jest stworzenie wytycznych, które należy wprowadzić, by poprawić pozycjonowanie naszej witryny.

Praktycznie każda firma, zarówno ta mała jak i międzynarodowa prowadzi komunikację za pośrednictwem social mediów. W zależności od branży, miejsca publikacji mogą skupiać się na Facebooku, Linkedinie, Instagramie lubi Pintereście. Warto sprawdzić, czy nasze działania są prawidłowe, kto jest naszą grupą docelową, jak wyglądamy na tle konkurencji. Dla firm, które wysoko cenią obecność w mediach społecznościowych, stworzyliśmy dedykowany raport. Zawarte w nim wnioski i instrukcje pozwolą Ci na zwiększenie pozyskiwanych zleceń, zapytań, poszerzenie grupy odbiorców i obniżenie kosztów reklam.

Raport online to połączenie raportu SEO i Social mediów uzupełniony o pełną analizę branży w internecie. Chcesz wiedzieć gdy się reklamować w sieci, ile wydawać na reklamy i gdzie je wyświetlać? Ten raport jest dla Ciebie.

Raport branżowy to o wiele szerszy zakres badań niż dotychczas wymienione działania. Tutaj skupiamy się na całej branży w ujęciu lokalnym, krajowym lub międzynarodowym. Jeśli chcesz poznać szacunkową wielkość rynku, na którym będziesz się obracać, sprawdzić swoją konkurencję, obliczyć koszty wydatków na marketing, znaleźć imprezy targowe warte odwiedzenia czy zebrać media branżowe, z którymi warto współpracować, to raport branżowy jest tym, czego szukasz.

Prowadzisz sklep internetowy lub marzysz o jego założeniu? Nie wiesz, na jaki obrót miesięczny możesz liczyć, a może współczynnik konwersji ma kilka miejsc po przecinku? Znamy Twoje problemy i od lat zajmujemy się ich rozwiązywaniem. Branża e-commerce rozwija się w Polsce niezwykle dynamicznie, a ostatnie lata to  boom na rynku e-sklepów. Niestety wiele z nowych biznesów upada w czasie krótszym niż rok. Co zrobić, by nie stać się jednym z takich przypadków? Badać, sprawdzać, ulepszać, analizować i wyciągać wnioski. Content Creation dostarczy Ci niezbędnej wiedzy, by Twój sklep systematycznie rósł w internecie.

Ta usługa skierowana jest przede wszystkim do firm prowadzących krótkoterminowe lub bardzo medialne kampanie zarówno online jak i offline. Nasi specjaliści na bieżąco śledzą to co dzieje się w internecie, radiu, telewizji, prasie i ma związek z Twoją marką. Dzięki temu wiesz, czy prowadzone działania są skuteczne. Ile osób o nich wie i z jakich źródeł. Co ważne monitorujemy także ogólny odbiór Twojej firmy. Czy mówi się o niej w aspektach pozytywnych, czy negatywnych? Daje Ci to możliwość szybkiego reagowania na bieżącą sytuację.

Grafika przedstawiająca dłoń i świecącą żarówkę w pomarańczowym okręgu.

Ile trwa przygotowanie raportu marketingowego?

Wszystko zależy od wybranego pakietu, ilość zasobów do sprawdzenia oraz zakresu prowadzonej pracy. W przypadku analizy krajowej stworzenie kompleksowego raportu zajmuje od 2 do 4 tygodni. Jeśli nasza praca obejmuje również rynki międzynarodowe, to okres badań może się wydłużyć do 8 tygodni. 

Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej na temat raportów marketingowych, sprawdź naszą pełną ofertę:

Zamów

Scroll to Top