fbpx

Instagram – social media

Czym jest Instagram?

Instagram to serwis społecznościowy, oraz dedykowana mu aplikacja na smartfony. Serwis skupia się na publikowaniu zdjęć dodawanych przez użytkowników, oraz ocenianiu i komentowaniu ich przez odwiedzających. Od 2012 Instagram został zakupiony przez Facebooka, dzięki czemu obecnie można dość łatwo zintegrować oddzielne konta,  co pozwoli na łatwiejsze publikowanie dodanych zdjęć na Facebooku (dla konta firmowego niezbędne jest połączenie kont). Instagram również przyciąga dużą ilość użytkowników.

Czy Instagram jest dla każdego?

Jeżeli prowadzisz działalność, zapewne zastanawiasz się, czy opłaca Ci się prowadzić konto na Instagramie. Otóż nie koniecznie, ponieważ są branże, w których prowadzenie konta na Instagramie jest nieprzydatne i nie przyniesie większych korzyści.

Prowadzenie konta na Instagramie sprawdzi się dla działalności takich jak:

  • Sprzedaż – praktycznie wszystkiego, co ma kształt materialny ubrania, meble, glazura, itp..
  • Usługi – takie jak projektowanie domów czy wnętrz, krawieckie, rzemiosło artystyczne, fryzjerstwo, kosmetyka itp…
  • Blogi – przedstawiające fotografie, modowe, hobbystyczne

Prowadzenie konta na Instagramie nie sprawdzi się dla działalności takich jak:

  • Sprzedaż – rzeczy niematerialnych jak ubezpieczenia czy pożyczki.
  • Usługi – takie jak pomoc prawna, sprzątanie, hydraulika, księgowość.
  • Blogi – skupiające się na tekście, opowiadania, poradniki.

Instagram i jego wpływ na SEO

Dzięki Instagramowi można zaprezentować oferowany towar i usługi w formie zdjęć, które przyciągną odwiedzających. Taka reklama wpływa na rozpoznawalność marki, zwiększa szanse na to, że ludzie, którym podobają się obrazy na Instagramie, trafią również na fanpage na Facebook i Twoją witrynę. Będąc zaznajomienie z tym co oferujesz zwiększa się szansa na zakup towaru w sklepie lub zamówienie usługi. Posiadanie konta na Instagramie tak jak na Facebooku może zaowocować zwiększeniem ruchu na witrynie, co pozytywnie wpływa na pozycję w wynikach wyszukiwania.

3 Komentarze.

Menu