Content-Creation

Case Studies

Marketing Przemysłowy

Woodinspector

Logo Woodinspector.

Woodinspector – Lubelska firma założona w 2015 roku specjalizująca się w opracowywaniu i produkcji systemów skanowania drewna. W swoich urządzeniach wykorzystuje metody technik wizyjnych i cyfrowej analizy obrazu. Wśród produktów znajdujących się w ofercie największą popularnością cieszy się skaner do optymalizerki Q-Scan. Ponadto ofertę uzupełniają: system magazynowy Woodbase, oprogramowanie do pomiaru tarcicy Quicksort, system do kontroli jakości profilu strugania ProfiMeter, system skanujący klepki M-Scan, oraz AutoQubik, system automatycznego pomiaru odkrycia tarcicy nieobrzynanej.

Zadanie

1. Opracowanie identyfikacji graficznej marki oraz wszystkich produktów będących w ofercie firmy.

2. Stworzenie nowoczesnej, responsywnej strony internetowej w oparciu o opracowany branding.

3. Dobór i wykonanie materiałów promocyjnych firmy na potrzeby spotkań biznesowych i targów branżowych.

Realizacja

Branding Marki

Woodinspector swoje produkty tworzy głównie dla branży drzewnej. Sama nazwa mocno nawiązuje do działalności firmy i postanowiliśmy to wykorzystać podczas tworzenia logotypu. W przyrodzie to właśnie dzięcioł kojarzy się z kimś, kto “bada” i “analizuje” drewno od środka. Ptak kojarzony jest z solidnością, pracowitością i długotrwałą pracą. Takie właśnie są maszyny Woodinspector. Grzebień dzięcioła w logotypie ma kształt zęba piły tarczowej wykorzystywanej w stolarce. Kolory zostały dobrane w oparciu o skojarzenia. Czerń: prestiż, solidność, elegancja, tajemniczość. Czerwień: ciepło, energia, żywotność. Logotyp miał być prosty, czytelny i łatwy do nanoszenia na obudowy maszyn.

Logo Woodinspector.

Na podstawie zaakceptowanego logotypu stworzyliśmy znaki towarowe wszystkich produktów z oferty firmy. Klientowi zależało, żeby motywem przewodnim każdego produktu była lupa. Przedmiot symbolizuje zbliżenie i analizę. Każda maszyna w ofercie Woodinspector spełnia takie role. W zależności od typu urządzenia przedmioty “wewnątrz lupy” różnią się od siebie. Jednocześnie wszędzie wykorzystujemy tę samą kolorystykę, font i sposób prezentacji kluczowych funkcji danego urządzenia. Pozwoliło nam to w zachowaniu spójności identyfikacji brandu i praktycznie nieograniczoną możliwość dodawania kolejnych produktów do palety producenta.

Usługa oferowana przez Woodinspector - AUTOQUBIK.
Usługa oferowana przez Woodinspector - Q-SCAN.
Usługa oferowana przez Woodinspector - M-SCAN.

Strona Internetowa

Kolejnym zadaniem było opracowanie i stworzenie nowoczesnej strony internetowej dostosowanej do urządzeń mobilnych oraz spójnej z filozofią marki. Nowa witryna miała posiadać kilka ważnych elementów. Klientowi zależało na maksymalnej przejrzystości, intuicyjnej nawigacji, szacie graficznej zbliżonej do wyglądu produktów oraz możliwości szybkiej i łatwej edycji treści. Witryna ma być cyfrową wizytówką firmy i pokazywać możliwości technologiczne przedsiębiorstwa. 

Do stworzenia strony wybraliśmy język WordPress, który pozwala na praktycznie nieograniczone możliwości edycji oraz intuicyjną edycję treści nawet dla osób bez doświadczenia programistycznego. Największy nacisk położony został na pokazanie zaawansowania technologicznego oferowanych urządzeń, ich możliwości produkcyjne oraz ilość drożeń u Klientów. Woodinspector jako marka stosunkowo młoda może pochwalić się stale rosnącym gronem Klientów oraz ilością nowych rozwiązań wdrażanych do produkcji. Zależało nam na zbudowaniu zaufania do firmy i pokazania możliwości produkcyjnych.

Woodinspector - zrzut ekranu na stronie głównej - baner przedstawiający linię produkcyjną ze skanerem

Materiały sprzedażowe i reklamowe

Woodinspector w procesie handlowym stawia przede wszystkim na tradycyjne formy pozyskiwania Klientów. Ich maszyny najlepiej zobaczyć na żywo, sprawdzić możliwości, jakość wykonania, efekty wdrożeń w zakładach stolarskich. W takim wypadku ważne są wizualizacje urządzeń, dobre katalogi firmowe, odpowiednie gadżety, odzież firmowa. 

Content Creation był odpowiedzialny za realizację sesji zdjęciowych oferowanych produktów, wykonanie katalogów handlowych, dobór gadżetów oraz wykonanie elementów stoiska targowego. 

Fragment katalogu, który został przygotowany dla firmy z Woodinspector.
Fragment katalogu, który został przygotowany dla firmy z branży przemysłu drzewnego.

Efekt

Nawet najlepszy produkt potrzebuje odpowiedniej otoczki marketingowej. Nasza praca zaowocowała spójną identyfikacją firmy oraz ich produktów. Woodinspector zaczął być postrzegany jako marka w pełni profesjonalna, oferująca produkty najwyższej jakości. Proces sprzedażowy przebiega teraz sprawniej i krócej. Targi, w których biorą udział, przynoszą konkretne zlecenia i nowych klientów. Z małej lokalnej firmy, urośli do roli jednego z liderów bardzo wymagającego rynku, gdzie wymagana jest maksymalna dbałość o każdy szczegół.

Rozmawiajmy

Umów się z naszym specjalistą na darmową konsultację marketingową.

Zostaw swoje dane – skontaktujemy się z Tobą, przeanalizujemy Twój marketing i zaproponujemy najlepsze rozwiązania.

Scroll to Top