fbpx

WordPress

folder_openBaza wiedzy

Czym jest WordPress?

WordPress – to system CMS (zarządzania treścią), służący do zarządzania strony internetowej, napisany w języku PHP. Pierwotnie został stworzony tylko do obsługi blogów, a obecnie prawdopodobnie każdego typu witryny (sklepy, portale, fora, strony firmowe i wiele innych). Obecnie jest to najpopularniejszy system CMS na świecie.

Dlaczego warto wybrać właśnie WordPress?

Jeszcze kilka lat temu wordpress miał mieszaną opinię systemu dziurawego (niezbyt bezpiecznego, do którego łatwo się włamać), jednak wraz z kolejnymi aktualizacjami system stał się o wiele bardziej bezpieczny. Regularne aktualizacje i rozważne korzystanie z WordPressa zabezpieczy Twoją witrynę przed atakami z zewnątrz. Największą zaletą systemu jest jego cena, bo jest to darmowy system zarządzania treścią, oraz łatwość obsługi. System pozwala na skorzystanie z wielu darmowych motywów, dostosowanych do rodzaju strony jaką masz zamiar prowadzić, co jest dobrym rozwiązaniem przy rozpoczęciu pracy z systemem lub zwyczajnie dla małych początkujących działalności – wraz z rozwojem darmowe rozwiązania mogą okazać się niewystarczające, ale mimo wszystko warto zainwestować w bardziej profesjonalne motywy. Kolejnym elementem za który ludzie cenią sobie WordPressa, to darmowe jak również płatne wtyczki, które dodają nowe funkcje do witryn.

Przykładowe wtyczki WordPress:

  • WooCommerce – najbardziej znana i najczęściej wybierana wtyczka do obsługi sklepów internetowych.
  • DotPay, PayU, PayPal i wiele innych firm zajmujących się płatnościami przez internet mają swoje dedykowane wtyczki w WordPressie.
  • BackWPUp – przezorny zawsze ubezpieczony, a ta wtyczka pozwala na automatyczne backupy na przykład od chmury.
  • Yoast SEO – wtyczka, która podpowiada jakie elementy należy zoptymalizować, aby strona była jak najlepiej pozycjonowania w organicznych wynikach wyszukiwania.

To zaledwie kilka najbardziej popularnych przykładów wtyczek jakie można znaleźć i dodać do WordPressa, ale jest ich tysiące. Wybór wtyczek jest indywidualny i inny dla każdej witryny.

Co ma wspólnego SEO z WordPress?

Właściwie to wszystko. To jak dobrze przygotujemy witrynę przy użyciu WordPressa przełoży się na to jak będzie ona pozycjonowana. WordPress z kolei bardzo ułatwia zarządzanie witryną, co już samo w sobie przekłada się na lepsze SEO. Posiada również narzędzia, które pozwalają na lepsze optymalizowanie dodawanych treści dodawanych artykułów właśnie pod względem SEO.

Tags: ,

Powiązane posty

Brak wyników.

Menu