fbpx

Senuto

folder_openBaza wiedzy

Senuto jest jedną z najpopularniejszych platform analitycznych w modelu SaaS. Narzędzie stworzono głównie z myślą o specjalistach SEO, a także osób, które chcą zbadać pozycję swojej strony w organicznych wynikach wyszukiwania. Platforma istnieje od 2014 roku, cały czas jest udoskonalana, a także wprowadzane są nowe funkcje. 

Funkcje Senuto:

  • Analiza widoczności: jest to najważniejsza funkcja Senuto. Pozwala sprawdzić widoczność strony w SEO pod względem Top 3, Top 10 oraz Top 50 w wybranym okresie czasu.
  • Wzrosty/Spadki: wyświetla słowa kluczowe oraz informacje o ich wzrostach i spadkach w stosunku do dnia poprzedniego.
  • Kluczowe frazy: jest to lista słów kluczowych, na które pozycjonuje się strona w momencie audytu. W raporcie można sprawdzić takie informacje jak: średnia liczba wyszukiwań, aktualna pozycja słowa kluczowego, zmiany w pozycji czy CPC.
  • Sezonowość witryny: przejrzysty wykres przedstawiający potencjał słów kluczowych w danym miesiącu w pod względem Top 10, a także odchylenia w stosunku do średniej w danym miesiącu.
  • Konkurencja: wykres przedstawiający konkurencję, która pozycjonuje się na podobne frazy kluczowe. 
  • Baza słów kluczowych: wyszukiwarka, z której pomocą można wyszukiwać słowa kluczowe powiązane semantycznie z wyszukiwaną frazą. Wyszukiwarka pozwala również na wyszukiwanie słów kluczowych na podstawie witryny.
  • Monitoring: pozwala na śledzenie widoczności wybranych witryn, także pod względem wybranych przez siebie słów kluczowych, oraz śledzić Top 10 konkurencji.

Dlaczego warto korzystać z Senuto?

Dzięki Senuto można sprawdzić, na jakie słowa kluczowe pozycjonuje się nasza witryna, ale również z łatwością sprawdzić konkurencję. Nabiera szczególnego znaczenia, gdy nie mamy dostępu do narzędzi analitycznych podpiętych do witryny internetowej konkurencji (np. Google Analytics). Warto również wspomnieć o wygodzie użytkowania, ponieważ Senuto wyróżnia się od konkurencji przejrzystością interfejsu, a generowane raporty oraz wykresy są dość proste do interpretacji nawet dla niedoświadczonego użytkownika.

Tags: , , ,

Powiązane posty

Menu