fbpx

Czym jest Google Display & Video 360?

folder_openBaza wiedzy

Krótkie wprowadzenie do usługi

Google nieustannie stara się usprawniać swoje narzędzia marketingowe zgodnie z obowiązującymi trendami oraz oczekiwaniami twórców. W 2018 roku doszło do konsolidacji kilku starszych narzędzi marketingowych Google w jeden, wspólny program – Google Marketing Platform. W jego skład wszedł połączony pakiet kilku usług – Doubleclick BidManager czy Campaign Manager, z nazwą przemianowaną na Display & Video 360.

Do czego służy Display & Video 360?

Display & Video 360 umożliwia łatwe planowanie oraz optymalizację zaawansowanych kampanii reklamowych, analizowanie informacji o odbiorcach reklamy, mierzenie i optymalizowanie skuteczności kampanii oraz kupowanie przestrzeni reklamowych w sieci. Usługa ta nastawiona jest również na dużą automatyzację, więc znaczna część procesu odbywa się bez konieczności stałego i drobiazgowego nadzoru. 

Z czego składa się Display & Video 360?

W skład platformy wchodzi kilka osobnych narzędzi usprawniających pracę:

  • Kampanie – narzędzie służące do tworzenia i personalizacji kampanii reklamowych. Pozwala szczegółowo określić cele, demografię odbiorców, używane języki czy też geolokalizację.
  • Odbiorcy – pozwala na przeglądanie, sortowanie i filtrowanie list odbiorców zdefiniowanych w kampanii.
  • Statystyki – zaawansowane narzędzie do generowania statystyk utworzonej kampanii. Pozwala na tworzenie precyzyjnych raportów, ale też na szybkie przeglądanie statystyk generowanych w czasie rzeczywistym.
  • Zasoby reklamowe – pozwala na wyszukiwanie najlepszych dostępnych w sieci zasobów, które możemy wykorzystać do tworzenia naszych kampanii.

Jakie są zalety korzystania z platformy Display & Video 360?

Nowe, skonsolidowane narzędzia marketingowe Google są znacznym usprawnieniem wobec starszych rozwiązań. Będą one przydatne zwłaszcza przy tworzeniu dużych, wielowątkowych kampanii reklamowych, wykorzystujących formaty audio i wideo poza tradycyjnymi formatami tekstowymi i linkowymi. Ze względu na dużą modularność rozwiązanie to jest świetne również w sytuacji, kiedy mamy kilka osobnych zespołów, które zajmują się poszczególnymi elementami kampanii, np. kreacja, analityka, multimedia. Jednocześnie kampanie tworzone przy pomocy narzędzia Display & Video 360 są kompatybilne i wspierane przez wszystkie inne narzędzia marketingowe od Google.

Tags: ,

Powiązane posty

Brak wyników.

Menu